Pokud si něco přejete, je důležité, abyste vibrovali na stejné úrovni jako vaše přání. Pokud se tedy chcete cítit spokojeně ve svém novém domově, pak je potřeba, abyste byli spokojení už teď. To je základní princip kvantování.

Někdy pochopitelně není možné si udržet vysokou vibraci. Pokud vás občas zahalí nějaký splín, nevadí to. Jestli se ale propadnete hluboko a ztratíte víru v to, že je možné něco změnit, a tento stav trvá dlouhodobě, realizace přání se pozastaví. Vesmír zkrátka reaguje na to, co vysíláme.

Jakmile začnete pochybovat a cítíte se mizerně, pravděpodobně jste se překlopili do role oběti. Je důležité si to v tu chvíli uvědomit a nepodlehnout dojmu, že není cesta ven a že už to takto bude navždy.

Pamatujte si, že emoční stavy jsou dočasné. Tak to je. Pokud cítíte beznaděj dlouhodobě, znamená to, že si tento pocit každý den spouštíte nově a nechcete se ho pustit. Vím, že to zní nesmyslně, vy se přece chcete toho pocitu zbavit, tak proč byste si ho v sobě chtěli úmyslně znovu vyvolávat?

Ačkoli to zní neuvěřitelně, vaše emoce vás skutečně chtějí opustit. Pokud se vás drží, znamená to, že je k něčemu potřebujete, že je považujete za prospěšné. Upřímně se zamyslete nad tím, k čemu vám ten pocit slouží, a proč máte dojem, že je potřeba si ho každý den znovu spouštět. Nespokojte se s první odpovědí „Ten pocit mi přece k ničemu neslouží.“ a jděte hlouběji. Ano, chce to odvahu čelit vlastním přesvědčením a vzorcům, které nemusí být vždy příjemné.

Vím, že zvednout se ode dna někdy vypadá jako nemožný úkol, proto mám pro vás několik jednoduchých bodů, které když si projdete, znovu uvidíte světlo na konci tunelu:

  1. KDO DRŽÍ KORMIDLO?

Položte si tuto otázku. Pokud jste v roli tvůrce, budete cítit, že jste to vy, kdo má kontrolu nad situací a ví, jaké má možnosti a co může udělat, aby si pomohl. Pokud ale máte pocit, že kormidlo drží vaše emoce, nebo vaše šéfová nebo ekonomika, pak jste v roli oběti. Díky této otázce to velmi rychle zjistíte a můžete si říct, že přebíráte kormidlo opět do svých rukou.

  1. PROČ TUTO EMOCI POTŘEBUJI?

Sepište si na papír, cokoli vás napadne. Pravý důvod objevíte snadněji, když si budete pokládat tyto otázky: V čem je pro mě tato energie přínosná? O co bych přišla, kdybych ji neměla? Co bych musela udělat, kdybych neměla tuto emoci? Co je pro mě lehčí, když mám tuto emoci? Co nemusím dělat?

  1. CO CHCI MÍSTO TOHO?

Zformulujte si, jak chcete, aby vypadala vaše skutečnost. Neznamená to, že se to hned změní, ale přerámujete situaci a v tu chvíli uvidíte cesty, které vedou k vašemu vysněnému stavu. Najednou už to nebude nemožné.

  1. JAK TO VYPADÁ A JAK SE CÍTÍM

Dejte své představě konkrétní obrysy. Živě si představujte nebo popisujte, co přesně máte, jak se konkrétně chováte a soustřeďte se na to, jak se cítíte. To vás vrátí zpět do dobré nálady. Někdy to chce zopakovat vícekrát, ale je to ověřený způsob, jak si sami můžete zapnout roli tvůrce.

Pokud do role oběti padáte často, může to ukazovat na nezhojená traumata z dětství a nefunkční programy, které vás opakovaně vedou k neúspěchu. V takovém případě vám cvičení z článku sice pomůže, ale pokud ho musíte dělat často, zvážila bych efektivnější cestu a tou je zahojení ran, změnu přesvědčení a ošetření vnitřního dítěte. Všechna tato cvičení najdete ve workshopu >>>Aktivuj svůj kvantový potenciál. Pomůžou vám odstranit časté propady a umožní vám více  vibrovat na frekvenci, která ladí s vaším záměrem.